Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kujdes nga IE se ju humb trafik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Kujdes nga IE se ju humb trafik   Wed Jul 15, 2009 7:12 am

Eshte fakt se shumica e webmastarave perdorin Firefox, ashtu sic eshte fakt se shumica e perdoruesve te thjeshte perdorin IE, ose akoma me keq IE6.
Prandaj mund te ndodhe qe te beni nje faqe dhe ta kontrolloni anen grafike te saj vetem me shfletuesin tuaj (Firefox), por fatkeqsisht ndodh shpesh qe pamjet e faqeve nuk duken mire ashtu si ne Firefox kur perdor IE7 apo IE6.
Kjo sjell pastaj humbje trafiku pasi shume nga ata qe perdorin IE ne momentin qe hasin deformime grafike largohen prej faqes dhe nuk kthehen kurre me.
Ne kete menyre mund te pesoni nje humbje deri ne 30% te trafikut.
Keshtu pra para se te publikoni nje faqe kontrolloni mire me pare si si funksionon ne IE6, IE7, Opera dhe ndonje shfletues tjeter popullor, por sic thashe me shume rendesi jane versionet e IE sepse ato perdoren nga deri 60% e perdoruesve te internetit.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kujdes nga IE se ju humb trafik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: