Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pse jane te rendesishme Sitemaps?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Pse jane te rendesishme Sitemaps?   Wed Jul 15, 2009 7:09 am

Per te siguruar qe te gjitha faqet e brendshme te nje websiti te jene te indexuar ne motoret e kerkimit ( te cilet monitorojne websitet, linqet dhe indexojne faqet ), ju duhet te krijoni struktura te quajtura site map( harta te sitit). Keto sherbejne per ti treguar motoreve te kerkimit te gjitha faqet tona. Sitemap eshte nje perfaqesim i arkitektures se nje websiti. Ka disa loje sitemaps por ne do te trajtojme vetem XML sitemaps te cilat jane dhe me te rendesishmet.

XML Sitemaps

Google i paraqiti webmasterave Google Sitemaps keshtu qe kto te fundit te mund te publikonin lista te linqeve te siteve te tyre. Synimi kryesor i nje Sitemaps eshte ti tregoj nje web crawleri faqet qe mund te gjej ne nje site. Google, MSN, Yahoo dhe Ask tani mbeshtesin protokollin e Sitemap. Tashme Sitemaps XML kane zevendesuar metoden e vjeter e te plotesuarit formulare te motoret e kerkimit per te futur faqet tuaja ne index. Tani webmasterat mund te bejne submit nje sitemap direkte, ose te presin qe ajo te zbulohet nga motoret e kerkimit.
Kini parasysh qe kjo nuk do te thote se te gjitha faqet tuaja do te futen ne index, por eshte e sigurt do i beni te ditur motoreve te kerkimit qe ju ekzistoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Pse jane te rendesishme Sitemaps?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: