Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Firefox shënon 30 milionë përdorues të rinj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Black
Antar/e Fillestar
Antar/e Fillestar
avatar

Postimet : 5
Pikët : 14
Thanks : 0
Join date : 31/10/2009

MesazhTitulli: Firefox shënon 30 milionë përdorues të rinj   Sat Oct 31, 2009 5:23 am

href="https://redcdn.net/ihimizer/i/74895624.jpg/" target="_blank">Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others![/img]


Internet Explorer ngadalë por sigurt po e humb pozitën e vet dominuese në botën e shfletuesve të internetit. Më së shumti këtë gjë po ia rrezikon Mozilla Firefox.
Shefi ekzekutiv i korporatës Mozilla John Lilly në publikimin e tij në shërbimin Twitter ka shkruar se gjatë dy muajve të fundit Firefox ka shënuar rritje për 30 milionë përdoruesve të rinj. Mozilla e di këtë informatë, sepse secila kopje e Firefox një herë në 24 orë kontrollon a ka dalë ndonjë version i ri i shfletuesit.

Mënyra e përllogaritjes së përdoruesve të rinj është shënimi i numrit të paraqitjeve brenda 24 orësh, pas së cilës rritje shumëzohet me numrin tre për t’u përfshirë edhe ata përdorues të cilët atë ditë nuk e kanë aktivizuar fare kompjuterin. Kjo metodë nuk është një qind për qind e sigurt, por sipas Lillyt, jep të dhëna shumë të përafërta në lidhje me gjendjen reale. Lilly supozon se shkak i rritjes kaq të madhe është kthimi i nxënësve dhe studentëve në shkolla e fakultete si dhe fakti që shumë prej tyre blejnë kompjuterë të rinj.

Megjithatë, Internet Explorer ende mbetet mbret i tregut me pjesëmarrje prej 65.71 për qind, përderisa Firefox rritet pandërprerë andaj tani ka arritur të bëj për vete 23.75 për qind të tregut. [img]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Firefox shënon 30 milionë përdorues të rinj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: