Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Europa do ta ndalojë përdorimin e iPhone?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLooDY SoLDieR*
Antar/e 10%
Antar/e 10%
avatar

Postimet : 52
Pikët : 156
Thanks : 0
Join date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Europa do ta ndalojë përdorimin e iPhone?   Fri Oct 02, 2009 4:15 pm1 tetor 2009

Komisioni Evropian ka kërkuar një shpjegim nga kompania Apple në lidhje me pajisjet iPod dhe iPhone, duke shtruar pyetjen se sa janë të rrezikshme ato për përdoruesit, pyetje kjo e cila ka lindur pas çështjes së krisjes së ekranit, në një numër të pajisjeve të tilla.

Kërkesa e Komisionit, organit ekzekutiv të Bashkimit Evropian mund të çojë në një ndalim të plotë për shitjen e këtyre pajisjeve në Evropë, shkruajnë mediat frënge. Komisioneri Evropian përgjegjës për mbrojtjen e konsumatorit, Meglena Kuneva, tha në një deklaratë se incidentet të tilla janë regjistruar me pajisjen e iPhone këtë verë në Francë, Britani dhe Gjermani.

Kuneva theksoi se aktualisht janë duke e bërë kryerjen e analizave për të përcaktuar shkakun e incidentit, dhe se në qoftë se disa prej vendeve në të cilat ka ndodhur do të njoftojnë se pajisjet janë të rrezikshme, atëherë ato do të kërkojnë tërheqjen e tyre nga shitja.

Apple ende e mohon dyshimin se ka gabime dhe thotë se në të gjitha rastet e mëparshme që janë ekzaminuar ekspertët e kompanisë ka konstatuar se incidentet ishin për shkak të presionit të jashtëm për pajisjen, e cila përjashton mundësinë e gabimit nga fabrika.

Kompania kanë rekomanduar se telefonat e tyre dhe plejerët e Apple, të mos i shfaqin në një temperaturë më të madhe se 35 gradë celsius për t’iu shmangur mbinxehjes, dhe eksplodimit eventual të ekranit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Europa do ta ndalojë përdorimin e iPhone?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: