Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pëllumbi, më i shpejtë se interneti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLooDY SoLDieR*
Antar/e 10%
Antar/e 10%
avatar

Postimet : 52
Pikët : 156
Thanks : 0
Join date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Pëllumbi, më i shpejtë se interneti   Fri Sep 11, 2009 1:33 am
Në Durban, në Afriken e Jugut, një pellumb ka fituar garën e shpejtësisë ndaj ADSL-së, duke çuar të dhënat në destinacion shumë më shpejt se linja e internetit.

Sfida është organizuar nga një ndërmarrje teknologjike. Pëllumbi “Winston” ka çuar informacion rreth 4 GB në një distancë 60 milje (rreth 97 km) në 1 orë e 8 minuta.

Kur punonjësit përfunduan shkarkimin e të gjitha të dhënave, dy orë më vonë, ADSL-ja ishte akoma ne 4 % (përqind).

Gara është ndjekur nga qindra persona në “Facebook” dhe “Twitter”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Pëllumbi, më i shpejtë se interneti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: