Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Me okten kundër mbipeshës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LoTi The HaCkeR
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 54
Pikët : 98
Thanks : 1
Join date : 04/07/2009

MesazhTitulli: Me okten kundër mbipeshës   Thu Jul 16, 2009 8:12 am


"WebMD" njofton se një grup ekspertësh japonezë kanë zbuluar një veprim të rëndësishëm të acidit të oktenit: ai aktivizon gjenin i cili prodhon proteinën përgjegjëse për zbërthimin e yndyrave!

Gjatë eksperimenteve në kafshë është vërejtur se edhe pse kafshëve eksperimentale nuk u është kufizuar sasia e ushqimit të konsumuar, ato megjithatë kanë humbur dukshëm në peshë

Përveç njohurisë së re se ndikon në humbjen në peshë- dihet se okteni ndikon pozitivisht edhe në uljen e shtypjes së lartë të gjakut dhe në uljen e sheqerit në gjak.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://poroj-zone.albanianforum.net
 
Me okten kundër mbipeshës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: