Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nuk i ka fajet birra për bark

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LoTi The HaCkeR
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 54
Pikët : 98
Thanks : 1
Join date : 04/07/2009

MesazhTitulli: Nuk i ka fajet birra për bark   Thu Jul 16, 2009 8:11 am


Grumbullimi i yndyrës rreth belit, i njohur në popull si "barku i birrës", nuk është aspak pasojë e konsumimit të birrës, porse fajtor është prejardhja gjenetike.
Ky është një lajm i mirë për adhuruesit e birrës duke kuptuar se ekspertët kanë vërtetuar se për formimin e “barkut të birrës” janë përgjegjëse gjenet.

Studimi i realizuar te mijëra adhurues të birrës zbulon se edhe pse njerëzit që pinë shumë birra janë të prirë që të fitojnë peshë më të madhe, megjithatë yndyrat nuk do të shtresohen në këtë regjion.

Studimi ka zgjatur tetë vite ndërsa janë analizuar 20.000 njerëz (7876 meshkuj dhe 12.749).Grumbullimi i yndyrës rreth belit, i njohur në popull si "barku i birrës", nuk është aspak pasojë e konsumimit të birrës, porse fajtor është prejardhja gjenetike.
Ky është një lajm i mirë për adhuruesit e birrës duke kuptuar se ekspertët kanë vërtetuar se për formimin e “barkut të birrës” janë përgjegjëse gjenet.

Studimi i realizuar te mijëra adhurues të birrës zbulon se edhe pse njerëzit që pinë shumë birra janë të prirë që të fitojnë peshë më të madhe, megjithatë yndyrat nuk do të shtresohen në këtë regjion.

Studimi ka zgjatur tetë vite ndërsa janë analizuar 20.000 njerëz (7876 meshkuj dhe 12.749).

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://poroj-zone.albanianforum.net
 
Nuk i ka fajet birra për bark
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: