Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com
Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com
Poroj-Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Poroj-Team
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Çaji i gjelbër ndihmon në ‘shkrirjen’ e dhjamit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LoTi The HaCkeR
Administrator
Administrator
LoTi The HaCkeR


Postimet : 54
Pikët : 98
Thanks : 1
Join date : 04/07/2009

Çaji i gjelbër ndihmon në ‘shkrirjen’ e dhjamit Empty
MesazhTitulli: Çaji i gjelbër ndihmon në ‘shkrirjen’ e dhjamit   Çaji i gjelbër ndihmon në ‘shkrirjen’ e dhjamit Icon_minitimeThu Jul 16, 2009 8:10 am


Çaji i gjelbër është vërtetuar se ndihmon në uljen e peshës trupore, kanë treguar disa studime të fundit.
Qindra persona obezë janë përfshirë në një program të dobësimit me tri orë aktivitet trupor dhe krahas aktivitetit kanë konsumuar edhe lëng shtesë.

Studimi ka zgjatur 12 javë, ndërsa pija ka përmbajtur 625 mg katekin, antioksiduesin kryesor të çajit të gjelbër, si dhe 39 mg kafeinë.

Personat e eksperimentuar janë ndarë në dy grupe, dhe njëri i ka konsumuar të dy pijet, ndërsa grupi tjetër i të studiuarve ka marrë vetëm pije me kafeinë dhe pa katekin.

Grupi që ka konsumuar katekin ka arritur të humbë dy kilogramë të peshës trupore, një më shumë se grupi tjetër.

Për më shumë, katekinet kanë ndihmuar humbjen e indit dhjamor në abdomen dhe kanë ulur nivelin e triglicerideve në gjak.


Çaji i gjelbër është vërtetuar se ndihmon në uljen e peshës trupore, kanë treguar disa studime të fundit.
Qindra persona obezë janë përfshirë në një program të dobësimit me tri orë aktivitet trupor dhe krahas aktivitetit kanë konsumuar edhe lëng shtesë.

Studimi ka zgjatur 12 javë, ndërsa pija ka përmbajtur 625 mg katekin, antioksiduesin kryesor të çajit të gjelbër, si dhe 39 mg kafeinë.

Personat e eksperimentuar janë ndarë në dy grupe, dhe njëri i ka konsumuar të dy pijet, ndërsa grupi tjetër i të studiuarve ka marrë vetëm pije me kafeinë dhe pa katekin.

Grupi që ka konsumuar katekin ka arritur të humbë dy kilogramë të peshës trupore, një më shumë se grupi tjetër.

Për më shumë, katekinet kanë ndihmuar humbjen e indit dhjamor në abdomen dhe kanë ulur nivelin e triglicerideve në gjak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://poroj-zone.albanianforum.net
 
Çaji i gjelbër ndihmon në ‘shkrirjen’ e dhjamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: