Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prezanton Librin: .:: Argumentet e Teuhidit ::. Autor: "Shejh Muhamed ibn Abdul-Vehab"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LoTi The HaCkeR
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 54
Pikët : 98
Thanks : 1
Join date : 04/07/2009

MesazhTitulli: Prezanton Librin: .:: Argumentet e Teuhidit ::. Autor: "Shejh Muhamed ibn Abdul-Vehab"   Tue Jul 07, 2009 3:02 am

Selam Alejkum besimtar te nderuar.

Desha ta postoj kete liber ketu, shpresoj qe do tu ndihmoj ashtu sic me ka ndihmuar mua. Eshte libri NDALESAT FETARE nga Muhammed Salih El-Munexhid.
Ja ketu e keni edhe se qka permban kjo liber:


Përmbajtja:
-Hyrja
1. Shirku
a) Adhurimi i varreve
b) Therrja jo në emër të All-llahut
c) Lejimi i asaj që e ka ndaluar, ndalimi i asaj që e ka lejuar
ç) Sihri, falli dhe parashikimi i ardhmërisë
d) Besimi në yje, planete e se ato ndikojnë në ndodhi
dh) Besimi në disa gjëra se ato bëjnë dobi
e) Rijaja në adhurime
ë) Tajare (oguri)
f) Betimi jo në emër të All-llahut
2. Ndejtja me munfikë apo me të shfrenuar
3. Lënia e qetësimit në namaz
4. Pakujdesia dhe lëvizjet e shumta në namaz
5. Parakalimi i imamit në namaz qëllimisht
6. Ardhja në xhami, pasi të kenë ngrënë qepë apo hudhër
7. Zinaja (imoraliteti)
8. Homoseksualiteti (livati)
9. Abstenimi pa arsye valide i gruas nga shtrati i burrit të saj
10. Kërkimi i gruas shkurorëzim nga burri i saj pa arsye valide
11. Dhihari
12. Marrëdhëniet seksuale gjatë menstruacionve
13. Marrëdhëniet seksuale në zgavrën anale
14. Padrejtësia ndaj bashkëshorteve
15. Të veçuarit me grua të huaj
16. Përshëndetja me gruan e huaj për dore
17. Parfumosja e gruas kur ajo del jasht dhe kalimi si e tillë përreth burrave
18. Udhëtimi i gruas vetmas
19. Të shikuarit qëllimisht gruan e huaj
20. Mungesa e xhelozisë
21. Falsifikimi i prejardhjes së fëmijës, mohimi i babait fëmijën
22. Kamata
23. Fshehja e të metave të artikullit gjatë shitjes
24. Nexheshi-hileja në shitje
25. Shitblerja pas ezanit të dytë, ditën e xhuma
26. Bixhozi dhe kumari
27. Vjedhja
28. Marrja dhe dhënia e ryshfetit – mitos
29. Grabitja e tokës
30. Pranimi i dhuratës shkaku i ndërmjetësimit
31. Mospagimi i punëtorit pas kryerjes së punës
32. Dhënia jo e drejtë e prindit ndaj fëmijëve
33. Lypja prej njerëzve pa nevojë
34. Marrja borxh me qëllim për mos ta kthyer
35. Ngrënia e mallit haram
36. Pirja e verës, qoftë edhe një pikë
37. Përdorimi i enëve të arit apo argjendit, ngrënia e pirja në to
38. Dëshmia e rrejshme
39. Dëgjimi i këngës dhe muzikës
40. Gibeti – përgojimi
41. Bartja e fjalëve
42. Të shikuarit pa leje në brendi të shtëpive të të tjerëve
43. Të pëshpëriturit e dy vetëve pa të tretin
44. Isbali – lëshimi i rrobave nën zogun e këmbëve
45. Stolisja e burrave me ari, në cfarëdo forme qoftë
46. Veshja e grave: rroba të shkurta, të tejdukshme, të ngushta
47. Ngjitja e flokëve me flokë të huazuara ose nga material tjetër
48. Përgjasimi i burrave me gratë dhe gratë me burrat
49. Lyerja e flokëve me ngjyrë të zezë
50. Figuratimi i gjallesave në rroba, mur, letër
51. Gënjeshtra gjatë tregimit të ëndrrës
52. Ulja mbir varr, ecja mbi të dhe kryerja e nevojës në varreza
53. Moskujdesi gjatë kryerjes së urinës
54. Përgjimi pa leje i bisedës se ndokujt
55. Sjellja e keqe me fqinjët
56. Ndarja jo e drejtë në testament
56. Loja me zar
57. Mallkimi i besimtarit, mallkimi i atij që nuk meriton mallkimin
58. Vajtimi
59. Goditja e fytyrës dhe damkosja
60. Distancimi nga muslimani më shumë se tre ditëShkarko:

http://www.speedyshare.com/612165843.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://poroj-zone.albanianforum.net
 
Prezanton Librin: .:: Argumentet e Teuhidit ::. Autor: "Shejh Muhamed ibn Abdul-Vehab"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...
» Shkruajtën për librin e Skënder Buçpapajt "Frika nga atdheu"!
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Feja Islame :: Shtyllat e Fesë-
Kërce tek: