Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 RIHAPET TUNELI NE RRESHEN-KALIMASH

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: RIHAPET TUNELI NE RRESHEN-KALIMASH   Wed Jul 15, 2009 7:55 am

[img:c7d7]http://ipko.net/ipko_portal/site/docs/news/photo/rreshen-kalimash-tuneli_0[1].jpg[/img:c7d7]

Tuneli i Thirres ne autostraden e re Rreshen-Kalimash u hap dje per te gjithe qytetaret qe duan te ndjekin kete aks rrugor. Pas kater ditesh bllokimi si pasoje e punimeve, tuneli do te vazhdoj te jete e i hapur dhe ne funksion te levizjes se automjeteve.

"Njoftohen te gjithe perdoruesit e autostrades Reshen-Kalimash se Tuneli i Thirres ka filluar prej mengjesit te sotem dt.09.07.09 funksionimin normal ne sherbimin e shoqerimit sipas njoftimit te bere ne media pak dite me pare", thuhet ne njoftimin zyrtar te ministrise se Transporteve.

Por ne njoftim theksohet gjithashtu se tuneli i Thirres do te jete funksional per kalim deri ne oren 23.00 dhe ne oret e nates qytetaret nuk do te mund te kalojne permes tij.

"Gjithashtu njoftohet publiku se tuneli do te vazhdoje funksionimin sipas regjimit te meparshem, pra do te qendroje i mbyllur cdo nate prej ores 23:00 deri ne oren 7:00 per te lejuar punimet elektromekanike dhe te struktures mbajtese ne galerine jugore", shpjegon ministria e Transporteve ne lidhje me orarin e pershtatshem per kalimin e qytetareve.

Tuneli i Thirres konsiderohet si nje nga veprat me madheshtore te aksit Durres-Kukes dhe inaugurimi i tij u be nga kryeministri Berisha dhe homologu i tij kosovar, Hashim Thaci.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
RIHAPET TUNELI NE RRESHEN-KALIMASH
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: