Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PRISHTINË, RWE HEQ DORË NGA OFERTA PËR TERMOCENTRAL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: PRISHTINË, RWE HEQ DORË NGA OFERTA PËR TERMOCENTRAL   Wed Jul 15, 2009 7:54 am
Kompania energjetike gjermane RVE AG, njoftoi për tërheqjen e ofertës së saj nga projekti prej 3 miliardë eurosh, për ndërtimin e një termocentrali të energjisë elektrike në Kosovë.


Në deklaratën e kësaj kompanie thuhet se është tërhequr nga projekti për shkak të “çështjeve të ndërlikueshmërisë dhe të nivelit të projektit”.

Zyrtrarët nga Ministria për energji dhe Minerale të Kosovës kanë refuzuar ta komentojnë veprimin e kompanisë gjermane.

RVE AG ishte një nga katër kompanitë ndërkombëtare, të cilat pritej të paraqisnin ofertat për ndërtimin e një termocentrali të ri, rehabilitimin e një centrali të vjetër dhe hapjen e një miniere të re të linjitit. Kompanitë e tjera ofertuese janë konzorciumi amerikano-çek, ÇEZ/AES, konzorciumi italian Enel dhe grupi greko-amerikan, Sencap
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
PRISHTINË, RWE HEQ DORË NGA OFERTA PËR TERMOCENTRAL
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: