Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fshehi trojan fajllat ne jpg

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Fshehi trojan fajllat ne jpg   Wed Jul 15, 2009 7:38 am

Si të:
Fsheh fotografi në një jpg

Ngritur:
1. Duhet të ketë një. Zip ose. Rar compressor.
2. Gatishmëria për të mësuar.

Hapat:
1. Ruaje foton e zgjedhjes tuaj në desktop.
2. Bëni një të ri. Rar ose. Zip folder në desktop tuaj.
3. Shto dosjet që doni të fshehin në. Zip ose. Rar
4. Kliko Start menu, >>run>> cmd.
5. Në Komanda Prompt cd type "desktop" me thonjëza.
6. Tani në llojin kopje / b emri.jpg + emrifolderit.rar emriifajlittekrijuar.jpg
(Në qoftë se ju përdorni. Zip pastaj: copy / b emri.jpg + emrifolderit.zip emriifajlittekrijuar.jpg)
7.Tani ne desktop duhet te jet emriifajlittekrijuar.jpg(mos e mbyllni ende CMD)
8.Duble click dhe hape pikturen kontroloje
9.Kur ke mbaruar se shikuari dhe don te shikojsh tash fajlin e fshehur
Shkruaje ren outputfilename.jpg outputfilename.rar ose zip

Tash mbaroj

Nje info fakt:
a. Me këtë teknikë e fshehur në një fotografi jpg ju mund ta dërgoj këtë me të gjithë dhe ata kanë të drejtë të ndërrojë emrin e file extension to. Zip ose. Rar

b.Këtë teknikë e kan perdorur operatoret e Al-Kaedes dhe kane mund te dergojn informata tek te tjeret ne menyre SEKRETE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fshehi trojan fajllat ne jpg
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: