Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qfarë është VPS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Qfarë është VPS   Wed Jul 15, 2009 7:36 am

Qfarë është VPS ?
Një virtual private server (VPS, gjithashtu referohet si përkushtuar Virtual Server apo VDS) është një metodë e ndarjes fizike të shumta në kompjuter server servers tillë që secili ka dukjen dhe aftësive në drejtimin e vet kushtuar makinë. Secili mund të kandidojë virtual server e vet të plotë të sistemit operativ, dhe çdo server mund të jetë në mënyrë të pavarur rebooted.
Praktika e ndarjes së një server të vetëm në mënyrë që të duket si të shumëfishta servers ka qenë praktikë e zakonshme në mainframe kompjuterëve, por ka parë një rigjallërim të fundit me zhvillimin e virtualization software dhe teknologjive të tjera për arkitekturave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qfarë është VPS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: