Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te Reja Nga Sporti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:33 am

Ketu Postoni te Gjitha Ngjarjet e Reja Nga Te Gjitha Llojet e Sportit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:33 amEJA DHE NA U BASHKANGJIT, TERRY!
MARK HUGHES i ka dhënë "vrap" vendimit të John Terry-t për kalimin e tij nga Chelsea në revolucionin e ri të Manchester United.


Udhëheqësi i City-t, Hughes për "The Sun" tha: Ne do të dëshironim të mendojmë se mund t'ia ofrojmë Terry-t një sfidë më ndryshe. Ai është një lojtar i mrekullueshëm dhe një kapiten i shquar."

I 'freskët' nga posa nënshkrimi i kontratës 26.5 milionëshe me Carlos Tevez, Hughes deklaroi dje haptas për herë të parë idenë e huazimit të kapitenit të Anglisë deri në plot 30 milion funta.

Ai beson se ka ardhur koha për te zjarrtin blu, 28 vjeçar, të rindezë vetvehten me një lëvizje të re.

Përveç tjerash, Hughes shtoi: " Nëse nisem nga vet eksperienca ime, në momentin kur kalon një kohë e gjatë me të njetin klub, ndoshta arrin deri në një pikë ku një sfidë e re, një skenar i ndryshuar jete, është e tëra që të nevojitet."

Në tërë këto bisedime, fjala e Terry-t nuk dëgjoihet gjëkundi. Kjo heshtje e tij ka arritu të perceptohet nga disa te tjerë edhe si analizë e thellë e tij, e bërë kundrejt vendimit për t'u larguar apo jo nga Chelsea.

"Nuk janë në pyetje fare paratë. Është ndërrimi i subjektit dhe fazave në karrierën e tij që vihet në pyetje, asgjë tjetër. Kalimi i tij dhe Tevez, do të na ndihmojë në rekrutimin e lojtarëve të tjerë të top listave botërore" përmbylli Hughes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:34 amEDHE PIRLO E BRAKTIS AC MILAN?
Pas Kaka, një tjetër xhevahir kuqezi është gati për ti dhënë lamtumirën Milanit.

Andrea Pirlo është shumë afër nënshkrimit me Chelsean që e ka ngritur ofertën për lojtarin në 18 milionë euro për të bindur Milanin për ta shitur mesfushorin.

Për të zëvendësuar Pirlon, në Milano do të vijë asi i Sao Paolos, 23 vjeçari Hernanes. Ariedo Braida ndodhet tashmë në Brazil për ti mbyllur detajet e fundit për blerjen e brazilianit për një shifër rreth 20 milionë euro.

Sikundërse është mësuar Braida e ka braktisur pistën Andre Santos dhe prej një jave po merret ekskluzivisht me lojtarin e Sao Paolos.

Ekipi i bluve të Chelseat e kishte kërkuar Pirlon sapo Ancelotti mbërriti në Londër, porse çmimi prej 14 milionë eurosh nuk i kishte bindur kuqezinjtë ta linin të lirë lojtarin. Tanimë që çmimi ka pësuar një rritje të konsiderueshme Milani mund ti investojë ato para për 23 vjeçarin Hernanes që e ndjek prej kohësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:35 amCITY KONFIRMON MARRËVESHJEN ME TEVEZ
Manchester City ka konfirmuar se është arritur një marrëveshje për të transferuar argjentinasin e Man Utd i cili pritet të nënshkruajë kontratën 5 vjecare.

Tevez është pritur t'i bashkohet City-t pas skadimit të kontratës dy vjecare që kishte me rivalët e Manchester United.

Argjentinasi nuk mundi të gjejë një marrëveshje për zgjatjen e kontratës në huazim me Old Trafford dhe gjithashtu ishte i lidhur me klubet e tjera të Premier Ligës si Chelsea dhe Liverpool. Tevez ka thënë se nuk do të kalojë në Liverpool për shkak të rivalitetit me Man United, por ka shprehur dëshirë të bëjë marrëveshje me fqinjtë e City-t.

Trajneri Mark Hughes është i kënaqur që do të ketë argjentinasin ne klubin e tij dhe pret që Tevez të jetë një përforcim tjetër që synon Ligën e Kampionëve në vitet në vijim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:35 amMANCHESTER CITY BISEDON ME ADEBAYOR!
Manchester City thuhet se janë në bisedime me Arsenalin për të arritur nënshkrimin e sulmuesit nga Togo, Emmanuel Adebayor.

Sulmuesi ka qenë i lidhur me një largim këtë verë nga Emiratet për në AC Milan ose Chelsea, megjithatë, ai tani që ka përfunduar në interesin e Man City pasi që ata kanë hequr dorë nga transferimi i Samuel Eto'o, ndërsa sulmuesi i Gunners kryeson në listë për skuadrën nga Manchester.

Negociatat janë thënë të jenë në një "nivel të rëndësishëm 'dhe një pagesë prej rreth 20 milion funta besohet të jetë e mjaftueshme për të provokuar shitjen e tij në një klub tjetër”.

Ndërsa, Sky Sport njofton se kanë filluar bisedimet, me Arsenalin, trajneri i skuadrës Arsène Wenger pati deklaruar më parë se ai nuk do të ketë problem me shitjen e një lojtari tek një rival në Premier League.

Muajin e kaluar Wenger tha se Adebayor ka për të qëndruar në Emirates: "Nëse ai nuk dëshiron të qëndrojë, ai do të largohet. Por unë mendoj se ai do të jetë ende me Arsenal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:36 am

MANUEL PELLEGRINI DËSHIRON MË SHUMË YJE, NË KLUB!
Sipas trajnerit të Real Madridit Manuel Pellegrinit, skuadra e tij ka ngecur mbrapa në repartin defanziv dhe në atë të mesfushës.

Pellegrini ka thënë se i duhet një mesfushor ofanziv dhe dy futbollistë tjerë të cilët mund të luajnë anash. Pellegrini deklaroi se shpreson që Florentino Perezi t'i transferojë edhe tre futbollistë të ri.

Manuel Pellegrini ka thënë se Real Madrid duhet ta mposhtin ekipin e Barcelona’së, nëse ata dëshirojnë të arrijë tek trofetë e kampionit të Spanjës, dhe titujt e garave të tjera për të cilat të dy ekipet do të luftojnë në sezonin e ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:36 am

CANA:TE HAMBURGU, OSE TE EVERTONI?
Dita e sotme duket se do të jetë ajo që do të zyrtarizojë të ardhmen e yllit të futbollist shqiptar, Lorik Cana.

Sipas lajmeve të fundit të shtypit francez, gjithçka duket e mbaruar, pritet vetëm formalizimi i këtij transferimi. Çështja që mbante peng Lorik Canën tek Olimpiku I Marsejës, tashmë konsiderohet e zgjidhur.

Skuadra nënkampione e Francës mësohet se ka siguruar zëvendësin e mesfushorit shqiptar. Stefan Mbia ka fi rmosur tani një kontratë me Marsejën. Kjo i mundëson futbollistit shqiptar, duke nisur nga dita e sotme (e hëna) t‘i bashkohet skuadrës së tij të re, e cila me shumë gjasa do të jetë Hamburgu.

Sipas shtypit francez, "marrëveshja mes Olimpikut dhe klubit të Bundesligës është arritur për shifrën e 7 milionë eurove plus 1 milionë të tjera bonus, ndërsa Cana ka fi rmosur një kontratë katërvjeçare".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:36 am

LAMPARD: ROONEY ËSHTË MË I MIRË SE ZOLA!
Frank Lampard beson Wayne Rooney është një talent më i madh ish-lojtari i ekipit të Chelsea, Gianfranco Zola.

Lampard, 31 vjeç, ka luajtur me një numër të madh të yjeve të klasit botëror edhe në West Ham, Chelsea dhe përfaqësuesen Angleze dhe e pranon se Zola qëndron në mesin e më të mëdhenjve. Megjithatë, ai beson se Rooney ka avantazh ndaj tij për shkak të fuqisë dhe vetëdijes për lojën.

"Wazza është më i miri," tha ai për Daily Mail, ndërsa Rooney’në e quan shkurt Wazza.

"Kur ai shpërtheu mbi skenën e futbollit në Angli dhe si 17 vjeçar pati luajtur në Euro 2004 me mua, unë kurrë nuk kisha parë diçka të ngjashme si fuqia e tij bashkë me të gjitha atributet e tjera me të cilat ai ka dal në fushë” – vazhdoi ai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:37 am

ROMA KËRKOJNË KLAAS!
Giallorosi i janë lëshuar pas sulmuesit holandez të Real Madridit, Klaas-Jan Huntelaar.

Luciano Spalletti ka thënë haptazi se Roma duhet të sigurojë një qendër sulmues. Trajneri i Romas ka nevojë urgjentisht për një sulmues të fortë fizikisht me aftësinë të krijojnë thellësinë në pjesën e tij në mënyrë që Francesco Totti të luajë në pozitën e tij.

Sipas deklaratave të Corriere dello Sport, emri më i ri që i përmbush ato kërkesa të trajnerit është Klaas-Jan Huntelaar.

Holandezi, në anën tjetër, me ardhjen e galaktikëve të ri tani e ka vështirë të gjejë vend në formacionin e parë. Si rezultat ai mund të largohet duke kërkuar ekipë ku zë vend të 11shen e parë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:37 am

IBRAHIMOVIC: NUK ËSHTË I SIGURT QËNDRIMI TEK INTER
Sulmuesi suedez i Inter, eshte duke e mbajtur pezull vendimin e tij per qendrim te metutjeshem tek skuadra e Inter.


Pyetja: “Ibra je i lumtur që je tek Interi?” Përgjigjja: “Po. Jam i kënaqur”.
Pyetja: “Do të qëndrosh përjetë atëherë?” Përgjigjja: “Të shohim, të shohim, të shohim, të shohim – 4 herë të shohim më duhet të them- do ta vlerësojmë ditë pas ditë”.

Suedezi i Interit është në dijeni të interesit të Chelseat (58 milionë euro plus Deco dhe Carvalho) dhe nuk ua mbyll derën bluve. “Jam i lumtur për interesin e tyre”, shprehet Ibra.

Zikaltri fiton 12 milionë euro në sezon si askush tjetër, por kjo për të siç duket s’mjafton. “Paratë nuk janë gjëja më e rëndësishme. Unë zgjedh në bazë të asaj që është më e mirë për mua, asaj që më përshtatet më shumë. Çështja është nëse do të isha i aftë të luaja në nivele të larta në Premier League dhe a i zotëroj ato cilësi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:37 am

CHELSEA ME MEGA-OFERTË PËR IBRAHIMOVICIN
Chelsea ka njoftuar se do të bëjë një ofertë marramendëse prej 60 milionë funtesh (70 milionë euro) për sulmuesin e Interit, Zlatan Ibrahimovic.

Përveç shumës së parave, Blutë do të ofrojnë edhe shërbimet e dy lojtarëve që kërkohen nga Interi, Ricardo Carvalho dhe Deco, dhe kjo duket të jetë një ofertë e cila vështirë do të refuzohet nga skuadra zikaltër.

“Jam i vetëdijshëm se Chelsea dëshiron shërbimet e mia dhe është mjaft joshëse. Chelsea është njëra nga skuadrat më të mëdha në Evropë, ndërsa Liga Premier është njëra nga ligat më të mira në botë”, është cituar Ibra nga “News of The World
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:37 am

ARSHAVIN: NUK DUA TË FLAS ME BARCELONËN!
Transferi më i freskët i vitit të kaluar i skuadrës së Arsenal, Andrei Arshavin, thotë se nuk ka të vërteta në njoftimin se ai mund të bashkohet me Barcelona-në këtë verë.

Ka pasur zëra që thoshin se Arshavin është i pakënaqur me ligjet e taksimit në Angli, dhe se agjent i lojtarit, Denis Lachter ftoi Kampionët Evropian për të bërë një ofertë zyrtare për 28-vjeçarin rus, këtë javë.

Megjithatë, tashmë ka konfuzione se a është Lachter ende përfaqësues i Arshavin, ndërsa duket se sugjerimet të cilat e lëvizin atë në Camp Nou janë pa themel.

"Kjo nuk është asgjë më shumë se një fjalë," tha ai për Sportive Express.

"Unë jam një lojtar i Arsenalit, dhe e vetmja gjë që tani jam duke menduar është përgatitjet për sezonin e ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:38 am

REAL NUK E BLEJNË FABREGASIN!
Drejtori sportiv i Real Madrid, Miguel Pardeza, thotë se klubi nuk do të përpiqet të nënshkruajë kontratë me Cesc Fabregas këtë verë.

Kapiteni i Arsenalit, 22 vjeçari Fabregas, në mënyrë të përsëritur e ka deklaruar përkushtimin e tij për të qëndruar edhe në të ardhmen tek Gunners, por Real kanë lënë për të kuptuar se ata janë adhurues të lojarit, ndërsa edhe skuadra e Barcelonës kanë lënë të kuptohet se ata do ta bëjnë edhe një transferim këtë verë.

Megjithatë, edhe pse Real ende janë të etur për të nënshkruar me mesfushorin qendror të Arsenal, Pardeza ka thënë se ylli spanjoll nuk është në shqyrtim kësaj radhe.

"Ai është një lojtar i madh, nuk ka dyshim për këtë, por në këtë moment ai nuk është një objektiv për Real Madrid," tha ai.

"Klubi është duke punuar për të sjell alternativa të tjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:38 am

RIBERY: NUK MUND TË FLAS PËR REALIN
Francezi si duket nuk është edhe aq i kënaqur me situatën e tij në Bayern.

Franck Ribery i është thënë nga punonjësit e Bayern se duhet të merrë një dëshmi nga mjekët për të treguar se nuk është i gatshëm të udhëtojë me ekipin dhe duhet t'i nënshtrohet disa rikuperimeve të lehta.

Sidoqoftë, duke hyrë në klinikë, është vërejtur pakënaqësia e tij gjatë një bisede në telefon.

AS ia doli t'i afrohet dhe ta pyes: "Cfarë mendoni për Real Madridin? A do të nënshkruani pËr ta?"

Ribery u përgjigj "Nuk mund të flas për këtë ende".

Real Madrid thuhet se është gati t'i jap €55 milion për Ribery, por bavarezët bindshëm e kanë refuzuar këtë ofertë, edhe pse AS ka zbuluar se mesfushori mund të largohet nga klubi sezonin e ardhshëm për një shumë prej vetëm €16 milion, duke marrë parasysh një rregullore të FIFA-s që thotë se lojtari me moshën 23-28 vjecare do t'i lejohet ta anulojë kontratën e tij nëse ka shërbyer 3 vjet nga 5 vjetët në total të kontratës së tij.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:39 am

BARCA PO MENDON PËR TJETËR SULMUES
Barcelonë - Sulmuesi i Valencias, David Villa, ka shprehur publikisht dëshirën që t’i bashkohet Barcelonës, por oferta e katalanasve dhe kërkesa e Los Che, nuk përkojnë me njëra-tjetrën.

“AS” njofton se presidenti i Valencias, Manuel Llorente, “as që ia ka hedhur sytë” ofertëa prej 42 milionë eurosh që kanë bërë drejtuesit e Barçës. Ndërkohë, presidenti i Blaugranëve, Joan Laporta, thotë se Barcelona është duke shikuar ndonjë opsion tjetër për sulmin.

“Ne do t’i bëjmë ndryshimet e nevojshme në skuadër dhe lojtarët të cilët jemi të interesuar mund të vijnë te ne vetëm nën kushte të arsyeshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 7:39 am

ADEBAYOR DO TË MARRË 170.000 FUNTA NË JAVË!
Sulmuesi i Arsenalit, Emmanuel Adebayor do të marrë një rrogë masive në qoftë se ai është dakord për t'u bashkuar me Manchester City.

The Daily Mail City thotë mbrëmë Man City ofruan një shifër të pabesueshme prej 25milion funtash në marrëveshjen për transferimin e Adebayor përfundimisht pas përfundimit të nënshkrimit me Carlos Tevez.

Menaxheri Mark Hughes ka marrë një inkurajim befasues nga Arsenal në kërkesën e tij të sjellë Adebayor dhe marrëveshja mund të përfundojë edhe sot gjatë ditës. Sulmuesi nga Togo pritet të hapë bisedimet mbi një marrëveshje pesë-vjeçare me pagën e cila kap një vlerë prej 170,000 funtave në javë.

City ka lëvizur në drejtim të Adebayor gjatë fundjavës pas heqjes dorë nga një marrëveshje për të sjellë Samuel Eto'o nga Barcelona. Klubi i kaltër nga Manchesteri ishte lodhur duke pritur për transferimin e tij nga Barcelona.

Pavarësisht nga statusi i Adebayor si sulmues më i mirë i Arsenalit në dy sezonet e fundit, menaxheri Arsène Wenger është i etur për ta shitur atë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 9:43 am

ROBBEN TË MBETET NË REAL
Holandezi nuk duket të jetë i interesuar për t'u larguar nga klubi, përkundrazi është shumë i motivuar.


Ish lojtari i Chelseat, Arjen Robben është duke e pritur me padurim sezonën e ardhshme me Real Madridin.

Holandezi ishte ishte spekuluar se do të largohej pas ardhjes së Kaka's dhe Cristiano Ronaldos. Sidoqoftë, 25 vjecari ka deklaruar prë Sky Sports se nuk është i interesuar për tu larguar, 'jam shumë i lumtur në klub dhe me shumë vetëbesim.'

'Kemi një ekip me kualitet shumë të lartë dhe mezi pres të fillojë sezoni i ri.'

'Moti është mjaft i mirë këtu në Irlanë, jemi duke punuar shumë dhe duke ushtruar 3 herë në ditë për momentin, kështu që nëse koha vazhdon kështu, është e volitshme për të ushtruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 9:43 am

MICHEL PREFERON NEGREDON PARA BENZEMAS
Michel dyshon se francezi Karim Benzema do të mund të luante mirë edhe me Almerian.

Ish legjend e Real Madridit beson se klubi duhet t'i përdorë edhe lojtarët e tyre të rinjë para se të blejnë lojtarë të shtrenjtë dhe Alvaro Negredos duhet t'i jipet rasti para Karim Benzemas.

Pasi e kishte rastin të punonte me Negredon, Michel brengoset se sulmuesit nuk do t'i jipet rast korrekt në Madrid.

'Nuk e di nëse Benzema do të mund të shënonte 30 gola me Almerian. Ndërkaq e dijme se Negredo ia arriti këtë gjë, me tërë rrespektin.'

'Shpresoj se Negredos nuk do t'i duhet të lëshojë Madridin. Por kjo mund të ndodhë për shkak të numrit të shumtë të lojtarëve në klub në të njëjtën pozitë.

'Nëse vendi i Raul është në dyshim, atëherë mund të imagjinoni se sa do t'i vijë radha Negredos.'

I pyetur për Benzeman, Michel qartësoi: 'Mendoj se është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe mund të themi që Real Madridi investoi mirë të gjitha paratë.' përfundoi ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The MotherShip
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 87
Pikët : 164
Thanks : 0
Join date : 06/07/2009
Age : 23
Vendbanimi : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   Wed Jul 15, 2009 9:43 am

MOURINHO: REAL NUK MUND TË MË FRIKËSOJË!
"Nuk kam asgjë të veçantë të them rreth kësaj çështje. Nuk i frikësohem Realit dhe as skuadrave italiane". Ai më pas ka folur për numrin e madh të futbollistëve që ka në skuadër dhe ka paralajmëruar largime.

"Nuk jam i kënaqur me numrin e madh të futbollistëve, sepse kjo po më shkakton problem në përgatitjen e skuadrës. Në fushë luajnë 11 futbollistë, nuk më nevojiten 30 futbollistë në skuadër. Në ditët e sotme futbollistëve iu intereson vetëm paraja dhe jeta ekskluzive, në vend të disa gjërave më të rëndësishme.

Disa qëndrojnë në skuadra ku trajneri nuk llogarit në shërbimet e tyre, në vend se të kërkojnë ndonjë klub të ri. Himenez ka bërë një veprim të qëlluar, duke kaluar në radhët e Uest Hemit.

Futbollistët e tjerë nuk dëshirojnë të shkojnë, kurse unë jam i detyruar t'i respektoj kontratat e tyre. Dëshiroj t'i lë të lirë tetë futbollistë për t'u larguar nga klubi dhe të sjellë në skuadër katër tjerë. Nëse arrijmë ta bëjmë këtë, atëherë do të jemi në rrugën e duhur", ka sqaruar 46-vjeçari portugez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te Reja Nga Sporti   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te Reja Nga Sporti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Lajme Të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: