Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kontrollo kompjuterat ne LAN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Kontrollo kompjuterat ne LAN   Wed Jul 15, 2009 7:24 am

Kontrollo kopjuterat ne LAN :
1.Hap My Computer
2.Ne te majt zgjedhim: 'My Network Places'
3.Tani selektoni 'Search Active Directoy.'
4.Nen opcionin Find zgjidhni 'Computers'.
5.Klikoni 'Find now' per te gjetur listen te kompjuterave ne Network.
6.Kliko me mausin e djatht ne PC e viktimes edhe kliko 'Manage'.
7.Tani do ta shihni nje pamje me 'Computer managment'
8. Klikon me mausin e djatht ne fushen e siperme ne anen e majt. Dicka perpara "Computer Managment (Computername/Domain)"
9.Selekto Properties dhe pastaj Advanced.
10.Posht 'Startup and Recovery' kliko 'Settings'
11.Kliko butonin 'Shutdown', dhe do ti fiket kopjuteri , aty mund te gjeni edhe opcione te ndryshme .

KESHILLË: Zgjedhni 'Always' poshte 'Force App Closed'- ky hap i ndalon viktimat nga ruajtja e punes qe kan bere teri tani ne PC. Ne fund klikoni OK .

Kjo funksionon vetem nese je me drejta administrative edhe e ke user/pass te njejt me ate te viktimes

e kete qe e ke thon ti funksionon ne Active Directory nese je admin e jo ne WORKGROUP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kontrollo kompjuterat ne LAN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: