Poroj-Team
wWw.Poroj-Team.Tk

Regjistrohu Sepse Keni Qka Te Doni

Administator : LoTi The HaCkeR *

Register keni cka te doni Very Happy

Per Q'do Ankese Sugjerim apo Info Kontakto Adminin Kryesor

loti the hacker : k1ll3r_@live.com


Poroj-Team
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 1. Kliko me tastin e djatht ne ContextMenuHandlers key, dhe zgjedhe New>Key.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CaCi
V.i.p
V.i.p
avatar

Postimet : 65
Pikët : 197
Thanks : 2
Join date : 15/07/2009

MesazhTitulli: 1. Kliko me tastin e djatht ne ContextMenuHandlers key, dhe zgjedhe New>Key.   Wed Jul 15, 2009 7:22 am

1. Kliko me tastin e djatht ne ContextMenuHandlers key, dhe zgjedhe New>Key.
2. Jepja emnin e regjistrit te ri "Copy To" (pa thojza).
3. Perserite proceduren 1 dhe 2 edhe per opcionin Move To.

Tani ti duhesh mi pas dy nenregjistra te ri nen ContextMenuHandlers key:

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Co py To

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Mo ve To

Selektoje Copy To regjistrin dhe ne pamje ne anen e djatht, kliko dy her ne "Default" dhe shenoje kto vlera sikur data:

{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

Tjetra, selektoje Move To, dhe ne anen e djatht me kliko ne Default prap, dhe jepja ket vler:


{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

Tani kjo kujdeset per funksionimin e kto dy opcioneve te shtuara te dokumentave.
Kshtu; e gjitha qe ka mbetur eshte te shtojm kto opcione te te gjitha direktoriumet.

Kjo do jet e njejt vetem me nje ndryshim te vogel:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\ContextMenuHan dlers

1.Me tast te djatht mbi ContextMenuHandlers kliko dhe krijo nje regjister te ri te quajtur Copy To
2. Njejt edhe krijon edhe per Move To.

Ne pamjen e djatht i shtoni te njejtat vlera sikur i shtut per dokumenta me lart:

per Copy To:

{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

per the Move To:

{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

Heke me X kte dritaren e Regjistrave dhe mbarove,
tani shko te ndonje dokument a po direktorium dhe kliko me tastin e djatht i keni dy Opcione te shtuara "Copy To" dhe "Move To".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
1. Kliko me tastin e djatht ne ContextMenuHandlers key, dhe zgjedhe New>Key.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Poroj-Team :: Poroj-Team Toolbox :: E-Books & Tutoriale !-
Kërce tek: